Pénzügyi oktatás az általános iskolában

kép_2022-03-10_010001
Iskolánk is csatlakozott a március 7-11-ig megrendezésre kerülő országos PÉNZ7 programhoz. A fókuszban a diákok pénzügyi tudatosságának elmélyítése állt.

A felső tagozaton a tanórák számos játékos, interaktív kísérőprogrammal egészültek ki, például online kvízjátékkal, abból a célból, hogy a gyerekek ez irányú tudása minél szélesebb eszköztár segítségével bővülhessen.

A téma nagyon pozitív visszhangra talált diákjaink körében. A gyerekek örömmel terveztek meg egy-egy nagy bevásárlást a képzelt családjuk részére, szereztek tudást a digitális biztonság témakörében, illetve gondolkodtak és vitáztak a zöld családi kassza megvalósításáról.  A hét folyamán megtapasztalhattuk, hogy a tanulók igen nyitottak a matematika gyakorlati alkalmazására, és a pénzügyi nevelésnek megvan a létjogosultsága ebben a korai időszakban.