sakk

Sakk-logika profil

A sakk tanulás rengeteg sikerélményre ad lehetőséget a gyerekeknek az iskolában és azon kívül is. Diákjaink rendszeresen éremmel térnek haza a különböző megyei és országos sakkversenyekről – hála Pregitzer György tehetséggondozó munkájának. De nem csak azok nyernek, akik eljutnak versenyre: a sakk fejleszti a gondolkodást, az előrelátó képességet, a logikát, a kudarctűrést.
A sakk-logika profilú osztályok tanulóinak alsó tagozaton hetente két sakkórájuk van, emellett lehetőséget biztosítunk a legügyesebbeknek és a felső tagozatosoknak tehetséggondozáson való részvételre.
Iskolánkban nem csak a sakkra, mint sportra helyezzük a hangsúlyt: tanítóink közül többen elvégezték Polgár Judit Sakkpalota tanfolyamait, az ott tanultakkal a többi tanítási órán kiegészítik a sakk oktatást, kihasználva a sakk fejlesztő hatásait.